O nasNasza przygoda z bernardynami zaczęła się w 1996r. Pierwszego bernardyna kupiliśmy z myślą o naszych synach , którzy byli wtedy małymi dziećmi. Szukaliśmy dla nich psa, który byłby psem rodzinnym, opiekuńczym dla domowników, a w szczególności dla naszych dzieci. Okazało się że te cechy mają bernardyny, pod warunkiem prawidłowego ich ułożenia.
Charakter, dostojna budowa i piękne umaszczenie zdecydowało o wyborze przez nas tej rasy.
Naszym pierwszym bernardynem był ERIDAN z Niedźwiedziej Gawry. W wieku 9 miesięcy postanowiliśmy wybrać się z ERIDANEM na pierwszą wystawę, żeby przekonać się jak ocenią go sędziowie. Okazało się że ERIDAN był wysokiej klasy bernardynem, który wygrywał na wielu wystawach oraz zdobył tytuły Młodzieżowego Championa Polski i Championa Polski.
Mając tak utytułowanego psa zdecydowaliśmy się na zakup suczki. Pierwsze szczenięta urodziły się u nas w 2000r. Dzieci ERIDANA okazały się wysokiej klasy materiałem hodowlanym, zdobywały czołowe miejsca na wystawach, tytuły Championa Polski, Zwycięzcy Klubu i Zwycięzcy Polski.
Wnuk ERIDANA, INAR "PAŁUCKI PRZEJAR" w 2006 roku został V-ce Zwycięzcą Świata , a 11 listopada 2007r. Zwycięzcą Europy Śr. i Wsch. , oraz Zwycięzcą Polski po raz trzeci.
Obecnie na wystawy jeżdżą już prawnuki i praprawnuki ERIDANA, które również jak on mają na swoim koncie sporo sukcesów i tytułów.
Mamy nadzieję że jeszcze długo będziemy mogli hodować bernardyny, bazując na lini hodowlanej, którą zapoczątkował u nas ERIDAN.